Szkolne Koło Wolontariatu - podsumowanie I semestru

Data: 02.03.2023 r., godz. 18.00    383
W pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023 w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu podjęliśmy działania:
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Robert Baden–Powell

1. Kiermasz Słodkości z okazji Dnia Edukacji Narodowej ze wsparciem dla budowy Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
2. Ogólnopolska Akcja „Emotkowe Pożeracze Smutków”.
3. Akcja „Irysy” celem której było wsparcie osób z chorobami Alzheimera i cukrzycą.
4. „Herbatka dla Seniora” pomoc na rzecz Domu Seniora we współpracy ze Stowarzyszeniem „Amicus” Legionowo z inicjatywy oddziału 0a.
5. Paczka dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z inicjatywy Świetlicy Szkolnej i Pań Joanny Wróblewskie, Donaty Maciąg i Karoliny Świtaj.
6. Kiermasz ciast z przeznaczeniem na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (Telefon Zaufania) z inicjatywy klas 2b i 3a.
7. Zajęcia warsztatowe „Prawa Dziecka” dla przedszkolaków z Przedszkoli Miejskich nr 11 i 3 w Legionowie.
8. Mikołajkowe- emotkowe niespodzianki dla przedszkolaków z Przedszkoli Miejskich nr 11 i 3 w Legionowie.
9. Świąteczna zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Legionowie z inicjatywy klasy 4b.
10. „Pieskie Mikołajki” z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.
11. Ogólnopolska akcja „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!”
12. „ Odkręcamy Legionowo”- zbiórka korków i baterii.
13. Kiermasz ciast z przeznaczeniem na Dom Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornej z inicjatywy klasy 5e.
14. Kiermasz ciast z przeznaczeniem na Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku z inicjatywy uczniów klasy 8e.
15. „ Mikołajki dla Majki”- kiermasz charytatywny z inicjatywy klasy 1b i 1e.
16. Świetlicowy kiermasz kartek i ozdób bożonarodzeniowych oraz ozdób świątecznych pozyskanych z konkursu zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski na ozdobę z surowców wtórnych dla Emilki, podopiecznej Fundacji „Zdarzyć z pomocą”.
17. Kiermasz ciast z przeznaczeniem na potrzeby chóru szkolnego.
Szkolne Koło Wolontariatu zostało zgłoszone do Konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu edycja XII.

Drodzy Rodzice i Uczniowie serdecznie dziękujemy za życzliwość i pomocną dłoń.

Dziękujemy za otwarte serce, bezinteresowną pomoc i nieocenione wsparcie w realizacji licznych akcji charytatywnych.