Liczba odwiedzających: 2215

Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie.

• Data publikacji strony internetowej:

• Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Niektóre zdjęcia nie posiadają tekstu alternatywnego.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:

• Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Renata Panufnik.

• E-mail: administracja@sp8.legionowo.pl

• Telefon: 22 774 59 50

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

• zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

• wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

• wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

• wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie

• Adres: ul. Zegrzyńska 3
    05-119 Legionowo

• E-mail: sekretariat@sp8.legionowo.pl

• Telefon: 22 774 59 50

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Do budynku szkoły prowadzą trzy wejścia od strony Alei Sybiraków. Do wejścia głównego prowadzi podjazd-platforma bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Podjazdem można dostać się do sekretariatu szkoły.

Osoby niewidzące lub słabowidzące mogą wejść do sekretariatu szkoły z psem asystującym lub psem przewodnikiem.

W związku z brakiem parkingu na terenie szkoły, brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

W Szkole Podstawowej nr 8 niema pętli indukcyjnych.

Brak oznaczeń w języku brajla oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Interesanci przyjmowani są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-16.30

Po przybyciu do Szkoły Podstawowej nr 8  interesant oczekuje na przybycie osoby wyznaczonej do obsługi w danej sprawie.

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących:

Aby skutecznie kontaktować się z naszą szkołą osoby niesłyszące lub słabosłyszące mogą:

• napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie, ul Zegrzyńska 3 05-119 Legionowo

• wysłać e-mail na adres: sekretariat@sp8.legionowo.pl

• zadzwonić przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu 22 774 59 50

• przyjść osobiście do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 3

Informacja dla osób niewidzących lub słabowidzących:

Aby skutecznie komunikować się z naszą szkołą osoby niewidzące lub słabowidzące mogą:

• złożyć dokumenty za pomocą osób trzecich w sekretariacie szkoły przy ul. Zegrzyńskiej 3 znajdującym się po lewej stronie wejścia głównego.

• przesłać dokumenty na adres: sekretariat@sp8.legionowo.pl

• zadzwonić pod numer telefonu 22 774 59 50, osobiście lub z pomocą osoby trzeciej

• przyjść osobiście do sekretariatu szkoły przy ul. Zegrzyńskiej 3, znajdującego się po lewej stronie wejścia głównego w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-16.30