KSIĄŻKI DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI ZAKUPIONE W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

Data: 02.03.2023 r., godz. 18.15    366
Dzięki środkom z dotacji biblioteka szkolna zakupiła książeczki dla dzieci.

W ramach priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, Obowiązkowy Oddział Wychowania Przedszkolnego w naszej szkole otrzymał 1875 zł. Dzięki środkom z dotacji biblioteka szkolna zakupiła książeczki dla dzieci. Wśród nowości wydawniczych znalazły się serie, a także książki z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci, uczące współpracy z innymi, poruszające problemy radzenia sobie ze strachem, złością, wzmacniające poczucie własnej wartości, zawierające narzędzia dla rodziców i wskazówki dla nauczycieli, również książki odnoszące się do poszanowania i ochrony środowiska naturalnego.
Otrzymana kwota wsparcia pozwoliła zrealizować inne działania promujące czytelnictwo, takie jak spotkanie autorskie, które odbyło się w zeszłym semestrze roku szkolnego 2022/2023. Grupa 0a wraz z wychowawcą na bieżąco podejmuje działania w oparciu o zakupione książki.

Wioletta Misiaszek