DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO

Data: 21.03.2023 r., godz. 18.30    360
27 lutego dzieci w świetlicy poznały Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię, jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda na uśmiechnięty. Młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki. Nauczycielki świetlicy postanowiły wykorzystać Dzień Niedźwiedzia Polarnego do przypomnienia o tym, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich i że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach. Z tej okazji dzieci zaśpiewały piosenkę "Zima, zima", obejrzały film edukacyjny o życiu niedźwiedzia polarnego, wykonały prace plastyczne przedstawiające niedźwiadki polarne oraz tworzyły budowle z białych kubeczków po jogurtach.