Czyste ręce

Data: 04.03.2020 r., godz. 08.00    1243
Mycie rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania różnym chorobom.
W zakresie profilaktyki zdrowotnej p.Asia, p.Ela i p.Iza przeprowadziły z uczniami cykl zajęć na temat przestrzegania higieny, w tym częstego mycia rąk mydłem i ciepłą wodą (rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki). Dzieci wiedzą już, że mycie rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania różnym chorobom. Dla naszych uczniów, to nic trudnego, ale jest to czynność, którą nasi najmłodsi często wykonują pobieżnie i nieprawidłowo, dlatego dokładnie omówiliśmy instrukcję mycia rąk. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym są wirusy i bakterie, wiedzą, że wirusy są wszechobecne i spotykamy się z nimi wszędzie. Wspólnie zrobiliśmy „Test złych Mikrobów”, wykonaliśmy śmieszne rysunki wirusów i plakaty zgodne z tematem. Z naszych prac powstała gazetka świetlicowa.
Zdjęcia i prowadzenie zajęć: J. Wróblewska, E. Pełka, I. Koczara