Świetlicowe dekoracje

Data: 04.03.2020 r., godz. 08.30    1272
Po feriach zimowych uczennice klas I i II wzięły się ostro do pracy (jak same stwierdziły, dla nich bardzo przyjemnej). Pod okiem p. Agnieszki i p. Iwony tworzyły prace, które znalazły się na wystawie przy stołówce szkolnej i przy świetlicy. Przy stołówce tematem przewodnim były wiersze o zwierzętach Jana Brzechwy i do tych właśnie wierszy dziewczyny malowały ilustracje. Znalazł się także wiersz Zygmunta Marka Miszczaka pt. „O skutkach pewnej diety” oraz ilustracja do niego. Wiersz ten był także inspiracją do rozmowy na temat tego, co jest zdrowe, a co zdrowiu szkodzi, jak wygląda piramida żywienia oraz co powinno znaleźć się w jadłospisie dzieci, młodzieży i dorosłych.
Przy świetlicy dekoracje związane były ze zbliżającym się Dniem Kobiet. To tak dla przypomnienia wszystkim chłopakom, żeby nie zapominali o koleżankach, siostrach, mamach i babciach. Przez cały rok także, nie tylko w tym jednym dniu ! Oprócz rysunków zamieszczone zostały wiersze m.in.: H. Łochockiej "Tyle kobiet dookoła", T. Kubiaka „Święto kobiet w naszej klasie”, D. Gellnerowej „ 8 marca” i E. Zechenter-Spławińskiej „Dzień ósmy marca”.
Tekst i zdjęcia: A. Carbuch-Leszczyńska