Wygraliśmy Ekopracownię! Brawo

Data: 11.10.2023 r., godz. 19.30    356
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie pn. Ekopracownia – Zielone Serce Szkoły. WFOŚIGW w Warszawie przyznał nam dotacje w wysokości 74 960,28 złotych.

Jak rozbudzić zainteresowania młodych ludzi działaniami proekologicznymi ? Jak zwrócić uwagę na wagę ochrony powietrza, wody i gleby. Jest to możliwe, ponieważ na terenie naszej szkoły powstanie nowoczesna , multimedialna ekopracownia. Umożliwi szukanie rozwiązań problemów dotyczących ochrony środowiska. Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość  poznać alternatywne źródła energii.  Ponadto kształtowane będą umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy, krytycznego myślenia i kreatywności. Uczniowie będą mogli zastosować podejście badawcze w poznawaniu otaczającego świata i realizować projekty o charakterze interdyscyplinarnym.

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie pn. Ekopracownia – Zielone Serce Szkoły. WFOŚIGW w Warszawie przyznał nam dotacje w wysokości  74 960,28 złotych.

Do końca roku kalendarzowego w naszej szkole powstanie pracownia i rozpoczniemy szerokie działania ekologiczne.

Zespół ds. ekopracowni

Halina Roksela