Klasy 1a i 3b odwiedziły Dynioland

Data: 16.10.2023 r., godz. 20.00    155

Dnia 4 października uczniowie klasy 1a i 3b pod opieką wychowawców oraz p. Diany i p. Donaty udali się do Dyniolandu w Wieliszewie. Na początku naszej wizyty  dzieci odwiedziły mini zoo, gdzie miały możliwość nakarmienia zwierząt. Następnie uczestniczyły w interaktywnym wykładzie o dyni, jej historii, pochodzeniu, a także właściwościach zdrowotnych oraz szerokim zastosowaniu kulinarnym. Brały udział w zgadywankach. Uczyły się jak uprawiać dynie, co zrobić, aby rosły duże i ładne oraz jak podlewać i dbać o plantację.  Na zakończenie tej części odbyła się degustacja pestek z dyni i soku dyniowego.
Uczniowie przeszli spacerem po dyniowym ogródku, zwiedzali dyniowe kompozycje, a także odwiedzili tunel, w którym rosną tykwy.
Po części edukacyjnej nastąpiła część zabawowa i integracyjna. Dzieci przechodziły przez słomiany labirynt, biegały po belach słomy, puszczały duże i małe bańki mydlane, strzelały z procy i z łuku. Odwiedziły także wioskę z szałasami. Pomimo niesprzyjającej pogody, nauka i zabawa w Dyniolandzie przyniosły dużo radości i uśmiechu, co najlepiej widać na załączonych zdjęciach.