Tydzień dla jesieni

Data: 23.10.2023 r., godz. 18.30    275
 Jesień bywa smutna i ponura, ale może być też piękna i kolorowa...

Jesień bywa smutna i ponura, ale może być też piękna i kolorowa. W drugim tygodniu października 2023r. uczennice klasy 5c, przy wsparciu nauczycielek: Anety Bonat i Anny Lipińskiej, wychowawców klas oraz rodziców, zorganizowały „Tydzień dla jesieni”. Celem akcji było zbudowanie przyjemnego i przytulnego klimatu w całej szkole oraz zorganizowanie kiermaszu, którego celem była zbiórka pieniędzy, które wesprą budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Na początku tygodnia uczennice zachęcały kolegów i koleżanki, aby w trakcie godziny wychowawczej udekorowali swoje sale w jesienne dekoracje oraz zrobili girlandy z liści. Uczniowie chętnie wzięli udział w zaproponowanej zabawie, a efekt tego zaangażowania można obserwować nie tylko w klasach, ale i na szkolnych korytarzach. Uczennice włączyły w akcję również swoich młodszych kolegów z klas 0-3 dla których przygotowały i przeprowadziły quizy o tematyce jesiennej z nagrodami.

W trakcie całego tygodnia organizatorki promowały finał akcji, czyli trwający dwa dni kiermasz charytatywny. W trakcie tego kiermaszu uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli kupić przepyszne ciastka, ciasta i babeczki upieczone przez babcie, rodziców, samych uczniów klasy 5c oraz nauczycieli. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostały przekazane na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.

Kalina Olech i Hanna Sawicka