Nauka i zabawa z Photonem klasa 3b

Data: 23.10.2023 r., godz. 15.00    153

Uczniowie klasy 3b realizują innowację pedagogiczną pt. „Kodowanie super sprawa to nauka i zabawa”.  Uatrakcyjnieniem zajęć jest m. in. wykorzystanie robota Photon zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie programowali robota za pomocą narzędzia- tablet. Poprzez zadania stawiane Photonowi określały jego ruch, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. Głównym zadaniem dla dzieci było pomóc Photonowi odnaleźć na dary jesieni. Kolejnym zadaniem dzieci było kodowanie drogi Photona do poszczególnych liści. Podczas zajęć dzieci uczyły się stworzyć zakodowany obrazek na szachownicy nawiązujący do jesieni.