Z wizytą u Króla Jana II Sobieskiego

Data: 23.10.2023 r., godz. 15.20    190

2 października b.r.  klasy 5a i 5 b wybrały się na wycieczkę do pałacu w Wilanowie. Uczniowie wzięli udział w lekcjach historycznych „Z wizytą u króla”, „Z wizyta u Królowej” podczas których poznali sylwetki Króla Jana II Sobieskiego oraz jego żony Marii Kazimiery, zwanej Marysieńką.

Chętni uczniowie mieli okazje  wcielić się w postać XVII-wiecznego szlachcica, wkładając żupan i kontusz a także w XVII-wiecznej szlachcianki, wkładając suknię i liczne ozdoby.

Podczas warsztatów Kaligraficznych uczniowie  odkrywali kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego, po czym zasiedli  przy drewnianych pulpitach i ćwiczyli umiejętność pisania stalówkami w obsadkach.  A dzięki  warsztatom Drukarskim  poznali  historię druku, postać Jana Gutenberga i jego wynalazki, po czym wcielili  się w rolę zecera składając własne teksty.

Spacer po parku i  pięknym ogrodzie barokowym dostarczył wielu wspaniałych wrażeń.

Iga Ślaska - Skorupa