Międzynarodowy projekt edukacyjny “Wirtualne podróże”. Nauka w plecaku.

Data: 05.11.2023 r., godz. 12.20    140

Uczniowie klasy 1a w bieżącym roku szkolnym biorą udział w projekcie edukacyjnym “Wirtualne podróże”. Projekt ma na celu pobudzenie aktywności poznawczej poprzez udział we wspólnych działaniach, ma być zachętą do zdobywania wiedzy o świecie i świadomego podróżowania. Rozwija takie kompetencje, jak: kreatywność, skupienie, akceptacja.

Udział w projekcie zakłada kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi, poprzez poznanie geografii, przyrody, funkcjonowania społecznego i kultury różnych części świata, podczas jego trwania realizowane są Podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024.

W październiku uczniowie uczestniczyli w pierwszej lekcji na żywo, temat „Leśne opowieści”. Wysłuchali ciekawostek o lesie, o zwierzętach w nim żyjących, poznali piętra lasu, odpowiadali na pytania w quizie i rysowali według instrukcji lisa. W październiku obchodziliśmy także Święto Drzewa, uczniowie stworzyli dekoracje w tej tematyce oraz mapę myśli „Po co nam drzewa ?”

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych, 31 października obejrzeliśmy film edukacyjny „Cmentarze na świecie”.

W ramach projektu wykonaliśmy dwa z trzech zadań obowiązkowych. Każdy uczeń  założył własny “Album Wirtualnego Podróżnika” lub “Albumu Wirtualnej Podróżniczki” na podstawie udziału                            w lekcjach odbywających się na kanale YouTube Nauka w plecaku oraz innych działań. Udaliśmy się także na lekcję w terenie ( Nasz mały świat ). Uczniowie prowadzili obserwacje, przypominali wiadomości o zwierzętach i drzewach, zdobywali wiedzę o swoim regionie.

Obecnie pracujemy nad stworzeniem grupowej mapy świata z nazwami kontynentów i oceanów.

Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą