Warsztaty chemiczne w klasie 2b

Data: 22.11.2023 r., godz. 15.00    122

We wtorek 21 listopada uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez panią Adę. Uczniowie dowiedzieli się, że gazy nie mają kształtu – przybierają kształt naczynia, w którym się znajdują. Obserwowali, że gazy nie mają określonej objętości – przybierają objętość naczynia, w którym się znajdują, Doświadczali, że gazy są ściśliwe (w przeciwieństwie do ciał stałych i cieczy). Poznali również na czym polega rozprężanie gazu czyli na zwiększaniu jego objętości i spadku ciśnienia. Każdy uczeń wykonał wiele doświadczeń. Budował model gazów. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Marta Gregorczyk-Świstek