Lekcje z okularami VR

Data: 23.11.2023 r., godz. 20.00    213
Wydział Nauki Katolickiej Warszawa - Praga wytypował naszą szkołę do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym opartym o technologię wirtualnej rzeczywistości – okulary VR 360.

Dnia 20 listopada b.r. zostało przeprowadzonych w szkole 5 lekcji, których temat brzmiał: POD PRĄD, CZYLI JAK DOBRZE ŻYĆ W CZASACH ZAGROŻEŃ. W projekcie wzięło udział 108 uczniów z klas V i VI. Lekcje z wykorzystaniem okularów VR przebiegały w ten sposób, że uczniowie oglądali 3 filmy ukazujące różne współczesne zagrożenia jakie mogą spotkać młodych ludzi, a następnie dyskutowali z panią prowadzącą zajęcia na temat filmu, pogłębiając  swoją wiedzę wynikającą z treści materiału. Zagadnienia na jakie uwrażliwiano uczniów to: zagrożenia w sieci, kontakt z obcymi (porwania), dopalacze i narkotyki. Celem zajęć było wsparcie uczniów w dokonywaniu właściwych wyborów, mających na celu ochronę ich życia i zdrowia oraz cyberbezpieczeństwo. Przeprowadzone lekcje sprawiły, że uczniowie wysnuli następujące wnioski: jak unikać tego typu zagrożeń, co robić, gdy spotka ich podobna sytuacja i kogo prosić o pomoc. Pojawiły się także propozycje innych tematów, być może na kolejne takie lekcje, które w oczach naszych uczniów były świetne.