Laboratoria Przyszłości LAS

Data: 01.12.2023 r., godz. 16.00    132

Uczniowie klasy 1a podczas zajęć w Laboratorium Przyszłości tworzyli las, a następnie park. Zajęcia wpisały się zarówno w Międzynarodowy projekt edukacyjny “Wirtualne podróże” jak i Ogólnopolski Program „Zdrowo i sportowo”, w których uczniowie biorą udział. Prezentując swoje prace wymieniali rośliny i zwierzęta, które można spotkać w lesie, określali czym jest park, a czym las, znajdowali różnice między nimi oraz odpowiadali do czego są potrzebne. Zajęcia te, to kontynuacja lekcji „Leśne opowieści” oraz wstęp do ćwiczeń o obiegu tlenu w przyrodzie, źródłach zanieczyszczeń oraz o tym, jak ludzie mogą dbać o czyste powietrze.

Uczniowie zdobywali wiedzę przyrodniczo-techniczną, rozwijali swoją kreatywność i uczyli się współpracy.

Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą