Projekt „Razem w klasie”

Data: 01.12.2023 r., godz. 17.30    130
Projekt „Razem w klasie” powstał z inicjatywy Fundacji Szkoła z Klasą, a celem którego było zapewnienie wsparcia i narzędzi edukacyjnych szkołom i innym placówkom, do których uczęszczają uczennice i uczniowie z doświadczeniem migracji i uchodźstwa

Do naszej szkoły uczęszczają uczniowie, którzy przyjechali do Polski z dotkniętej wojną Ukrainy. Serdecznie przyjęliśmy ich w swoich zespołach klasowych, otoczyliśmy opieką i wsparciem. Uczniowie ci uczęszczali, bądź nadal uczęszczają na dodatkowe zajęcia z języka polskiego, które prowadziły pani wicedyrektor Wioletta Majewska, Pani Iwona Witan, pani Iwona Sawicka, pani Elżbieta Bandzul i pani Wioletta Misiaszek. Nauczycielki miały okazję dołączyć do projektu „Razem w klasie”, który powstał z inicjatywy Fundacji Szkoła z Klasą, a celem którego było zapewnienie wsparcia i narzędzi edukacyjnych szkołom i innym placówkom, do których uczęszczają uczennice i uczniowie z doświadczeniem migracji i uchodźstwa. Nauczycielki brały udział w webinarach, na których dowiedziały się, jak budować mosty między różnymi kulturami i doświadczeniami dzieci i młodzieży. Na zajęciach z dziećmi koncentrowano się na stworzeniu przyjaznego i integracyjnego środowiska, bowiem szkoła może być przestrzenią, w której każda młoda osoba bez względu na pochodzenie i trudne doświadczenia może pielęgnować swoje talenty i posiadać równe szanse rozwoju. Pomoce dydaktyczne, które otrzymaliśmy w ramach projektu posłużyły do poprowadzenia ciekawych zajęć.