W krainie bombek

Data: 11.12.2023 r., godz. 19.00    125
Święta tuż, tuż za pasem, więc uczniowie klasy Ic i IIc udali się do Fabryki Bombek „ Gepard” w Wołominie.

Już w drzwiach przywitał ich Św. Mikołaj, a widok jego sprawił dzieciakom ogromną radość. Każda klasa,  pod opieką Mikołaja i pomocników jego – elfów, udała się w różne miejsca, by poznać wszystkie aspekty powstawania przeróżnych bombek i ozdób świątecznych. Dzieci zobaczyły jak wykonuje się bombki, a właściwie to jak się je wydmuchuje i formułuje, gdyż w tej fabryce wykonuje się je tylko ze szkła. Potem poznały technikę malowania i zdobienia bombek, a co najważniejsze, to wszystkie czynności wykonuje się ręcznie.

Podczas wycieczki,  każda klasa uczestniczyła w warsztatach, podczas których, pod czujną opieką elfów i głównej dekoratorki, uczniowie  mogli własnoręcznie ozdobić bombkę. Prace wyszły bardzo piękne i po zapakowaniu w pudełka, mogliśmy je zabrać do domu. Gdy prace dobiegły końca, nastał czas na słodki poczęstunek oraz film świąteczny. Gdy zbliżał się nieubłaganie czas powrotu, każdy uczeń mógł dokonać zakupów ozdób świątecznych w sklepiku fabrycznym, a wybór nie był łatwy. Jeszcze tylko zdjęcie w saniach Mikołaja i do zobaczenia wkrótce!!!!

Anita Rodak