Wyjście klasy 5d do kina Helios w Legionowie

Data: 18.12.2023 r., godz. 16.00    108

Na początku grudnia uczniowie klasy 5d mieli okazję obejrzeć film "Ania z Zielonego Wzgórza" opowiadający o przygodach rudowłosej dziewczynki. „Moje życie jest prawdziwym cmentarzem nadziei” – mawia Ania. Przynajmniej do czasu, gdy trafia do domu Maryli i Mateusza. Energiczna, pomysłowa i niekiedy teatralna Ania szybko zdobywa serce Mateusza, ale Maryla jest wobec niej bardziej surowa.  Ania marzy o prawdziwym domu pełnym miłości i przyjaźni.W końcu pojawia się dla niej nadzieja na spełnienie jej wielkich marzeń. Film był poprzedzony prelekcją, poruszał tematykę problemów z którymi zwykle stykają się nastolatkowie oraz ukazywał różnorodne emocje i nastroje których mogą doświadczyć młodzi ludzie w tym wieku.
Alina Sułkowska