Poznajemy świat

Data: 18.12.2023 r., godz. 20.10    85
W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Wirtualne podróże” oraz innowacji przyrodniczo-społecznej „W zgodzie z naturą”, uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcjach na żywo.

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Wirtualne podróże”  oraz innowacji przyrodniczo-społecznej „W zgodzie z naturą”, uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcjach na żywo. Poznawali naszą ojczyznę, symbole narodowe, ciekawe miejsca w Polsce. Uczestniczyli także w lekcji „Wyprawa na północ”, podczas której poznawali Finlandię, jej florę i faunę, obejrzeli wywiad ze Świętym Mikołajem i film o reniferach. Z lekcji przygotowali notatki słowno-obrazkowe do Albumu wirtualnego podróżnika. Uczniowie tworzyli kalendarz pogody, a w klasie zawisła mapa świata, wykonana przy użyciu farb, plasteliny i krepiny z nazwami kontynentów i oceanów. Wyszukiwali ciekawostki w książkach poświęconych tematyce przyrodniczej i prezentowali je w grupach.

Wychowawca klasy