POWIATOWY KONKURS LITERACKI „HONOROWE KRWIODAWSTWO” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO

Data: 18.12.2023 r., godz. 20.30    142
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zostali laureatami ww. Konkursu oraz otrzymali wyróżnienia.

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie przystąpili do kolejnej już edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Honorowe Krwiodawstwo” zorganizowanego przez Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Ich zadaniem było napisanie wiersza o tym, jak ważne i cenne jest oddawanie krwi. To „lek”, którego nie można zastąpić żadnym innym. Młodzi literaci zachęcali do „dzielenia się” krwią i podkreślali wagę tego czynu, gdyż w tak prosty sposób możemy uratować komuś zdrowie, a nawet życie. Na konkurs wpłynęło wiele prac z powiatu legionowskiego.

Laureaci:

I miejsce – Karol Myszka z kl. VI b

III miejsce – Kryspin Szydłowski z kl. V e

Wyróżnienia:

Amelia Ciesielska z kl. IV b

Emilia Łazarczyk z kl. IV b

Aleksandra Gągalska z kl. IV b

Hanna Walaszek z kl. IV b

Oliwier Zarek z kl. IV b

Dominik Kurpiewski z kl. V e

Paulina Brześkiewicz z kl. VI a

Antonina Sieradzka z kl. VI a

Amelia Ubowska z kl. VI a

Miłosz Cisowski z kl. VI b

Filip Fonder z kl. VI b

Alicja Jaworska z kl. VI b

Mateusz Stodulski z kl. VI b

Urszula Szwed z kl. VI b

Wiktoria Sokołowska z kl. VI c

Ewa Wiącek z kl. VI c

Laureatom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Pamiętajcie, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

Opiekunowie – Wioletta Majewska i Ewa Dziura