Wycieczka klasy 1d i 2b Warsztaty bożonarodzeniowe w Młynie Gąsiorowo

Data: 22.12.2023 r., godz. 16.00    132

20 grudnia 2023r. uczniowie klasy 1d i 2b odwiedzili Młyn Gąsiorowo i wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Poznali  zwyczaje i tradycje świąteczne mazowieckiej wsi. Wykonali ozdoby choinkowe z papieru: pawie oczka, ptaszki. Wzięli udział w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy. Później odbyło się wspólne kolędowanie i zabawa. Najwięcej emocji dostarczyły warsztaty kulinarne - wszyscy z uwagą uczyli się lepienia pierogów (z serem i kaszą ). Własnoręcznie wykonane pierogi uczniowie zjedli na obiad.. Na koniec odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Anna Dzięgielewska, Dorota Karpińska, Karolina Świstej , Marta Gregorczyk-Świstek