Wycieczka klasy Ia  i Ic do Centrum Edukacyjnego „Pinokio” w Słomczynie

Data: 22.12.2023 r., godz. 16.20    133

W dniu 14 grudnia 2023 klasy Ia i Ic udały się na wycieczkę do Centrum Edukacyjne „Pinokio” w Słomczynie. Podczas zajęć uczniowie poznali profesjonalne maszyny, dzięki którym stolarz wykonuje różne rzeczy z drewna. Mieli możliwość zobaczyć, jak kiedyś wyglądały przybory codziennego użytku, których używały praprababcie. Poznali ciekawe historie związane z pracą stolarza. Samodzielnie wykonali przybornik na biurko. Najpierw musieli wyszlifować poszczególne elementy, później skleić i odpowiednio ozdobić. Dzieciaki z zapałem wykonywały poszczególne elementy swojej pracy, a efekty były pozytywnie zaskakujące. Przez cały czas towarzyszyły przyśpiewki i zabawy, które dostarczyły wiele radości. Na zakończenie udaliśmy się na kiełbaskę z grilla, którą o tej porze roku była pałaszowana ze smakiem. Zadowoleni z miło spędzonego czasu, udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Dzieciaki były zachwycone p. Beatką i już planują powrót na kolejne zajęcia.

Anita Rodak, Agnieszka Carbuch-Leszczyńska