Warsztaty on-line z edukatorami Muzeum POLIN

Data: 15.11.2023 r., godz. 18.00    69
W październiku uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach on-line z edukatorami Muzeum POLIN pt. „Stukot kopyta i zapach chałki. Poznajemy dawne żydowskie miasteczko”.

Na podstawie wirtualnej makiety przedwojennego miasteczka żydowskiego w Polsce uczniowie mieli okazję poznać najbardziej charakterystyczne miejsca dla Żydów. Usłyszeli odgłosy, jakie były związane z tymi miejscami, zobaczyli, jak wyglądały na starych fotografiach oraz przenieśli się wirtualnie do budynku muzeum, aby tam przewodnicy mogli opowiedzieć im o nich przez pryzmat eksponatów z wystawy muzealnej. Tak barwne wprowadzenie do kultury żydowskiej zakończyło się serią pytań sprawdzających poprowadzoną przez edukatorkę prowadzącą warsztaty.