Muzeum POLIN

Data: 15.11.2023 r., godz. 18.00    57

W listopadzie uczniowie klas 5a i 5b wzięli udział w wirtualnym spotkaniu z przewodnikiem po Muzeum POLIN. Na spotkaniu zatytułowanym „Między katedrą a synagogą. Chrześcijanie i Żydzi w średniowiecznym mieście” była okazja przenieść się na uliczki i zobaczyć na podstawie materiałów edukacyjnych, jak wyglądało codzienne życie ich mieszkańców. Przenieśliśmy się w przeszłość i dowiedzieliśmy, jak w grodach leżących w granicach piastowskiej Polski pojawili się przybysze z Zachodu Europy, w tym Żydzi. Odwiedziliśmy rynek i dzielnicę żydowską takiego miasteczka, a także przyjrzeliśmy się pracy żydowskich kupców i bankierów. Dzięki filmom i zdjęciom odpowiedzieliśmy na pytanie, czy, pomimo różnic religii i języka, mieszkańcy średniowiecznej Polski potrafili ze sobą współpracować.