„Historie osobiste. Sprawiedliwi” - warsztaty

Data: 27.11.2023 r., godz. 15.20    55
Uczniowie klasy 8b i 8a brali udział w warsztatach online organizowanych przez Muzeum POLIN. Temat zajęć brzmiał: „Historie osobiste. Sprawiedliwi”

9 i 27 listopada uczniowie klasy 8b i 8a brali udział w warsztatach online organizowanych przez Muzeum POLIN. Temat zajęć brzmiał: „Historie osobiste. Sprawiedliwi”. Wprowadzeniem do warsztatów był medal „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” przyznawany od 1963 roku przez jerozolimski Instytut Yad Vashem osobom niosącym pomoc Żydom w czasie II wojny światowej. Uczniowie mieli możliwość podzielenia się informacjami na temat sytuacji Żydów podczas II wojny światowej. Obejrzeli film, który przedstawiał historię dwóch kobiet, Ireny Sendlerowej i Jadwigi Piotrowskiej – Polek, które w trakcie II wojny światowej organizowały pomoc i ratowały życie dzieci żydowskich z warszawskiego getta.