Akcja BohaterOn

Data: 03.01.2024 r., godz. 18.00    118

W ramach tegorocznych działań Akcji BohaterOn uczniowie klas 5a,5b i 5c zostali zapoznani z ideą akcji. Obejrzeliśmy teledysk zachęcający do zainteresowania się historią. Zrealizowaliśmy zajęcia oparte o opowiadanie Magdaleny Górskiej "Iskra nadziei". Wstępem do realizacji których było 12 kreatywnych pytań do ilustracji z opowiadania. Wysłuchaliśmy opowiadania i zapoznaliśmy się z ilustracjami do niego, które w pewien sposób pomogły zrozumieć tekst. Zabawa w prawda/fałsz pomogła sprawdzić uważność słuchania tekstu. Po tym zadaniu rozpoczęła się runda wędrujących plakatów- skojarzeń z hasłami nawiązującymi do tematyki opowiadania. Przeszliśmy do zadania pytań tak/ nie i podzielenie się historiami przodków biorących udział w wydarzeniach II wojny światowej. Podsumowując pracę z tekstem "Iskra nadziei" wróciliśmy do pytań z początku lekcji i udzieliliśmy na nie odpowiedzi. Zakończyliśmy zajęcia wirtualnym spacerem do Muzeum Powstania Warszawskiego, aby móc zaplanować klasowe wizyty w muzeum.

boh.jpg (237 KB)