Wycieczka klasy VIIc i VIb do Teatru Narodowego w Warszawie

Data: 04.02.2024 r., godz. 20.30    143
W dniu 11 stycznia uczniowie klasy VIIC i 6B w ramach projektu „Otwarci na kulturę” wybrali się do Teatru Narodowego w Warszawie. Celem wycieczki było zwiedzenie budynku.

Po dotarciu do Teatru Narodowego, spotkaliśmy się z przewodnikiem i zaczęliśmy zwiedzanie. Najpierw przewodnik opowiedział nam o powstaniu budynku oraz o osobach, które się do tego przyczyniły. Zobaczyliśmy także makietę teatru, a następnie obejrzeliśmy krótki film o kwadrydze (antyczny rzymski wóz dwukołowy, zaprzężony w cztery konie znajdujące się obok siebie, rzeźbę przedstawiającą kwadrygę z powożącym, postawiono jako zwieńczenie fasady budynku teatru  w 2002 r.). Podziwialiśmy różne sale teatru, dowiadując się o nich przydatnych informacji. Weszliśmy na scenę, gdzie mogliśmy się poczuć jak prawdziwi aktorzy oraz zobaczyliśmy kulisy teatru. Po skończonym zwiedzaniu wróciliśmy do szkoły.

Wszystkim wycieczka się bardzo podobała. Przewodnik opowiadał historię z pełnym zaangażowaniem, a my z równym zaciekawieniem go słuchaliśmy. Chętnie powtórzylibyśmy tę wycieczkę. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zwiedzić dalsze zakątki Teatru Narodowego. Wycieczkę uważamy za udaną i polecamy wybrać się na nią każdemu fanowi teatru w tym jego zakulisowych ciekawostek.

Julia Milewska-Kryza, Wiktoria Kurek, kl. 7c