II miejsce w XXX Międzynarodowym Festiwalu kolęd i Pastorałek w Będzinie

Data: 05.02.2024 r., godz. 21.00    123

12 stycznia 2024 r chór naszej szkoły uczestniczył w finale XXX Międzynarodowego Festiwalu kolęd i Pastorałek w Będzinie. Ponieważ sami wykonywaliśmy akompaniament do utworów, startowaliśmy w kategorii zespół wokalno – instrumentalny. W konkursie brało udział 65 uczniów z klas I - VII, więc konieczna była podróż dwoma autokarami. Udało się to dzięki wsparciu księdza proboszcza Tomasza Chciałowskiego z parafii MB Fatimskiej oraz CSP z Legionowa, którzy udostępnili jeden autokar. Chórzyści pod opieką dyrygenta chóru p. Anity Rodak oraz nauczycieli z naszej szkoły, a byli to; Beata Chojnacka, Anna Trejber-Szymborska, Aneta Pisarzewska i Robert Iwaniuk oraz 5 rodziców najmłodszych chórzystów z pierwszej klasy, wczesnym rankiem, po małych perturbacjach wyruszyli w podróż do miejscowości oddalonej o 316 km. Na przekór różnym złym wiatrom, dojechaliśmy szczęśliwie na miejsce i to z dużym zapasem czasu. Tam, w pobliskiej szkole, czekał już na nas pyszny obiad. Po obiedzie przebraliśmy się w stroje galowe, a potem nastąpiła krótka próba. Następnie udaliśmy się do sali widowiskowej, której nazwa brzmi nam znajomo, a więc do Arena Będzin, gdzie odbywały się przesłuchania finałowe. Na szczęście listopadowy występ na naszej arenie, pozwolił naszym chórzystom poczuć ogrom sali i na scenę wyszli jak zawodowcy, niczym nie stremowani. W oczekiwaniu na występ, mieliśmy okazję posłuchać kilku różnych wykonawców. Po wykonaniu trzech utworów konkursowych, z uśmiechem opuszczaliśmy scenę, a wtedy okazało się, że zostaliśmy zaproszenie przez reżysera do udziału w występie galowym, który miał się odbyć dopiero w niedzielę. Niestety, ferie zimowe zweryfikowały całą sytuację. Podziękowaliśmy za to wyróżnienie i niestety musieliśmy odmówić, ponieważ dzieci udawały się na zaplanowany, zimowy wypoczynek. Szczęśliwi, choć niepewni niczego, ponieważ wyniki miały pojawić się dopiero w niedzielę, wsiedliśmy do autokarów i udaliśmy się w drogę powrotną. Oczywiście nie mogło zabraknąć odpoczynku w Mc Donaldzie.

Już w niedzielę z samego rana doszła do nas wiadomość, że zajęliśmy II miejsce. Jest to ogromne osiągnięcie, bowiem w finale konkurowaliśmy ze 160 różnymi wykonawcami, a bezpośrednio z 20 zespołami wokalno-instrumentalnymi, które w większości były ze szkół muzycznych. Jesteśmy dumni i szczęśliwi z naszych dokonań i osiągnięć.

Wszystkim chórzystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!