Pożeracze Smutków dla WOŚP

Data: 05.02.2024 r., godz. 16.00    110

W sobotę 27 stycznia 2024r. nauczycielki naszej szkoły p. Anna Pniewska i Marta Gregorczyk –Świstek wzięły udział w czwartej edycji inicjatywy „Nauczyciele Szyją dla WOŚP”. Inicjatorką  akcji jest  Marta Florkiewicz-Borkowska – nauczycielka, arteterapeutka, edukatorka – pomysł wspólnego szycia wdrożyła w swojej szkole już ponad 10 lat temu:

Aby wesprzeć 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nauczycielki
i nauczyciele z całej Polski uszyli ogromne, kolorowe pluszaki, tzw. „Pożeracze Smutków”,
a następnie wystawili je na charytatywnych aukcjach Allegro. Na nowe domy czekają
m.in. Lama, AwoKazik , Sowa Piękna Głowa oraz Łapiszon i wiele innych.

Pani Ania i Marta szły już wcześniej   Pożeracze Smutków m.in. po to, aby wesprzeć dzieci uchodźcze z Ukrainy, psychiatrię dziecięcą, domy dziecka. Kolejnym edycjom akcji już od kilku lat partneruje Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Licytacje Pożeraczy Smutków znajdują się tutaj: bit.ly/szyjemy-dobro-aukcje-2024

Trwają do środy 7 lutego do godz. 12.00 jeszcze jest szansa na wylicytowanie Pożeracza Smutków w szczytnym celu. Polecamy!

Marat Gregorczyk-Świstek, Anna Pniewska