Wystrój "pokoi" wypełniały greckie maski teatralne, kolumny, przygotowane przez uczniów. Zadania przygotowano wykorzystując TIK- owe pomysły (kody QR) które rozwijają myślenie kreatywne, spostrzegawczość i umiejętność rozwiązywania problemów. Rozwiązując zadania uczniowie musieli wykazać się wiedzą mitologiczną. Drużyny klas IV i V miały za zadanie odszukać ukryte w pokoju kody, zeskanować, rozwiązać zadanie a następnie z liter ułożyć słowa tematycznie związane z teatrem greckim. Ułożone słowa uczniowie zapisali na przygotowanych kartkach i umieścili w wyznaczonym miejscu. Drużyny klas VI układały cytaty również tematycznie związane z teatrem greckim i umieszczały w wyznaczonym miejscu. Reprezentacje klas zaprezentowały się w strojach antycznych – tunikach, wieńcach laurowych, strojach bogów greckich. Spośród wszystkich uczestników demokratycznym głosowaniem wybrano miss i mistera turnieju, czyli uczniów, którzy ubrani byli w najciekawsze kostiumy. Wszystkim drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy.
Turniej był dla młodego pokolenia świetną okazją do poszerzenia wiedzy o źródłach kultury europejskiej - starożytnej Grecji – i o dorobku cywilizacyjnym Europy. Uczniowie mieli okazję działać zespołowo, dzielić się swoją wiedzą i wykorzystywać umiejętności. Jeśli w danym momencie ich nie posiadali, to z przyjemnością obserwowali fakt, że do zdobycia niezbędnych wiadomości dążą wspólnie.
Zmaganiom przyglądała się: p. dyrektor Agnieszka Jakubowska, pani wicedyrektor Wioletta Majewska. Turniej został przygotowany przez nauczycieli historii: p. wicedyrektor Annę Lipińską, p. wicedyrektora Marcina Kościeszę, p. Marię Dobrzyńską, p. Monikę Stańczak, p. Lidię Sobieraj.