Pierwszoklasiści świętują Międzynarodowy Dzień Matematyki

Data: 19.03.2024 r., godz. 18.30    127

Międzynarodowy Dzień Matematyki to święto, którego obchody zapoczątkowano w roku 2007.

W roku 2024 ten dzień to wtorek 12 marca. Pierwszaki przyszły do szkoły ubrane w kolorowe koszulki z cyferkami. Tego dnia realizowane były różnego rodzaju aktywności związane ze świętowaniem matematyki w naszej szkole. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne, grali w sudoku, układali działania matematyczne z patyczków, kolorowali obrazki zgodnie z podaną instrukcją, wykonywali zadania praktyczne: mierzyli, ważyli, liczyli pieniądze, wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych.

Uczestniczyli w zajęciach z projektu Uniwersytet Dzieci ,,Gdzie przydaje się matematyka?” na których poznawali zastosowanie królowej nauk w różnych dziedzinach życia, takich jak: architektura, przemysł, budownictwo, a nawet muzyka.

Święto to miało na celu pokazać, że matematyka jest ciekawa i że jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia.

Iwona Sawicka
Anna Dzięgielewska