Otwarcie Ekopracowni - zielonego serca szkoły

Data: 24.03.2024 r., godz. 15.40    85
W piątek (15 marca) w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie Ekopracowni - zielonego serca szkoły.

Z tej okazji przeprowadzone zostały warsztaty ekologiczne ,,Czysta energia - czy taka czeka nas przyszłość?” zorganizowane przez Panią Halinę Rokselę, Panią Agnieszkę Madajczak oraz Panią Joannę Affek. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 7c, a także przybyli goście: Prezydent Miasta Legionowo - Pan Roman Smogorzewski, Prezes KZB - Pani Irena Bogucka, Dyrekcja Szkoły - Pani Agnieszka Jakubowska, Pani Wioletta Majewska, Pani Anna Lipińska, a także nauczyciele legionowskich szkół. W trakcie warsztatów uczniowie składali modele urządzeń działających dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej (wiatru, słońca, wody, biomasy, energii wnętrza ziemi). Młodzież zaprezentowała wykonane przez nią modele: pompy ciepła, turbin wiatrowych, autka z napędem wodorowym, atorobota podążającego za słońcem. Uczniowie opisali, w jaki sposób te urządzenia wytwarzają prąd, a także wskazali plusy i minusy elektrowni: wiatrowych, wodnych, słonecznych, geotermalnych i biomasowych. Ekopracownia to miejsce, gdzie nauka: przyrody, geografii i biologii będzie przyjemna. Taka sala interdyscyplinarna wpłynie także na podwyższenie poziomu i efektów kształcenia przyrodniczego.

Pracownia powstała dzięki środkom pozyskanym w ramach programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz dzięki dofinansowaniu Prezydenta Miasta Legionowo.

Linki do filmów z doświadczeniami >>>