Finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Popisz się.”

Data: 26.03.2024 r., godz. 18.00    78

25 marca 2024 r. w murach SP4, odbył się finał V edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Popisz się” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.

Konkurs sprawdzał umiejętności receptywne – słuchanie ze rozumieniem oraz produktywne – prawidłowy zapis w języku angielskim.

Po przeprowadzeniu etapu szkolnego w poszczególnych szkołach, wyłoniono jednego reprezentanta z najwyższymi wynikami, który wziął udział w finale konkursu.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica:

Lena Kukulska – klasa 8a

Etap ten miał formę pisemną i składał się z 4 zadań opartych na odrębnych tekstach:
1. Uzupełnianie luk w tekście słuchanym.
2. Dyktando – pisemne odtworzenie słuchanego tekstu.
3. Zadanie typu Prawda/Fałsz – rozumienie tekstu słuchanego.
4. Zapis pojedynczych wyrazów na podstawie transkrypcji fonetycznej.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 12 uczniów z 12 szkół powiatu legionowskiego.

Nasza finalistka Lena zajęła miejsce tuż za podium.

Gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności!
Życzymy dalszych sukcesów

Nauczyciele języka angielskiego