Easter Egg Hunt, czyli wielkanocne tradycje Wielkiej Brytanii w klasie 4 d

Data: 03.04.2024 r., godz. 18.00    115
Tradycje i zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii były tematem przewodnim lekcji kulturowej w klasie 4 d, podczas której dzieci uczestniczyły w zabawach językowych i grach terenowych na świeżym powietrzu.

Taka forma zajęć okazała się strzałem w dziesiątkę dla pełnych energii czwartoklasistów i sprawiła, że nauka była dla nich angażująca i zabawna.

Nie zabrakło ”Easter Egg Hunt” czyli poszukiwania jajek ukrytych przez wielkanocnego zająca oraz wyścigu z łyżką na ustach, na której było jajko. Uczniowie poznali również nieznaną im tradycję, którą jest wykonywanie przez kobiety i dziewczynki w Wielkiej Brytanii tzw. ”Easter bonnets” czyli wielkanocnych kapeluszy. W tym celu nauczycielka zaprezentowała dzieciom własnoręcznie przygotowany fantazyjny kapelusz zrobiony z… baloników na wodę.

Taka lekcja to solidna porcja wiedzy o wielkanocnych zwyczajach w Wielkiej Brytanii, a przy tym mnóstwo radości i zabawy dla wszystkich. I oto chodzi! Uwielbiamy się uczyć!

Wszystkim życzymy: ”Happy Easter!”

Tekst i foto: Katarzyna Grzybowska