Easter is coming, czyli wielkanocna lekcja angielskiego w klasie 4 a

Data: 03.04.2024 r., godz. 18.05    114
Wielkanoc to doskonały czas, aby zrobić z uczniami lekcję kulturową, której motywem przewodnim jest poszukiwanie jajek w nawiązaniu do tradycji wielkanocnych w Wielkiej Brytanii.

Jest to jedna z ulubionych tradycji pochodzących z krajów anglojęzycznych naszych uczniów, tak więc nie mogło jej zabraknąć podczas naszych zajęć. ”Easter Egg Hunt” (polowanie na wielkanocne jajka) na zewnątrz szkoły okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż dostarczyło dzieciom mnóstwo radości i było doskonałą zachętą do praktyki słownictwa świątecznego i komunikacji po angielsku. Kolejna zabawa - wyścig z łyżką w ustach, na której było jajko stanowiło nie lada wyzwanie dla czwartoklasistów!

Nauczycielka przedstawiła również dzieciom tradycje ”Easter bonnets” czyli wielkanocnych kapeluszy (czepków), zakładając własnoręcznie wykonany fantazyjny kapelusz z kolorowych baloników na wodę.

Zabawy językowe i gry terenowe pozwoliły wszystkim wykazać się umiejętnościami językowymi, a na koniec cieszyć się słodką wygraną.

Happy Easter!

Tekst i foto: Katarzyna Grzybowska