Wiosennie w klasie 1a

Data: 03.04.2024 r., godz. 18.25    91
W ramach Międzynarodowego Projektu Wirtualne Podróże uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji „Z biegiem Wisły”.

Dowiedzieli się z niej gdzie zaczyna się Wisła, a gdzie kończy swój bieg, którędy płynie i ile ma kilometrów oraz czy w Wiśle jest życie. Uczniowie przygotowali z lekcji notatki słowno-rysunkowe. Wysłuchali legendy o powstaniu Wisły - królowej polskich rzek. Uzupełniali karty pracy, a wszystko umieścili w teczkach Wirtualnego Podróżnika i Wirtualnej Podróżniczki. Uczniowie pracowali z mapą, szukali źródeł Wisły i miast leżących w jej pobliżu.

W marcu, w związku z nadejściem wiosny i obchodami Międzynarodowego Dnia Lasów uczniowie obejrzeli film „Zwiastuny wiosny”, a w Laboratorium Przyszłości najpierw na kartach pracy wykonywali kodowanie z hasłem WIOSNA, a następnie z klocków układali napis i to, co kojarzy się z tą porą roku.

Przez ostatni miesiąc uczniowie przygotowywali także plakaty dotyczące recyklingu opakowań plastikowych i elektrośmieci. To udział naszego ekozespołu w Konkursie Ekologicznym „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie przy sali 015.

Wychowawca klasy 1a wraz z uczniami