Wycieczka klas 5a i 5b do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Data: 07.04.2024 r., godz. 14.00    121
W dniu 3 kwietnia uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Klasy 5a i 5b pod opieką Pani Lipińskiej, Pani Mroczkowskiej, Pani Ślaskiej-Skorupy i Pani Wiśniewskiej, w dniu 3 kwietnia wybrali się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, jedna z nich miała lekcje o kulturze Żydów Polskich, natomiast druga grupa uczyła się o historii Żydów Polskich, w czasach powstania, w getcie, widzianymi oczami dziecka. Zajęcia miały charakter teoretyczno- praktyczny, wprowadzenie do zajęć odbywało się w sali, następnie uczniowie dostali karty pracy i musieli samodzielnie odnaleźć odpowiedzi na pytania chodząc po muzeum, oglądając wystawy. Po wyszukaniu wszystkich potrzebnych informacji, grupy wróciły do sal, aby podsumować wykonane zadanie. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to bardzo ciekawa wycieczka, dowiedzieli się wielu istotnych wiadomości. Była to ważna lekcja historii.