Gimnastyka z wykorzystaniem elementów jogi i technik relaksacyjnych

Data: 10.04.2024 r., godz. 15.20    77

W II semestrze trwają zajęcia profilaktyczne "Gimnastyka z wykorzystaniem elementów jogi i technik relaksacyjnych" dla uczniów klas 1 i 2. Dla dzieci niezwykle istotna jest umiejętność koncentracji i zachowania skupienia podczas wykonywania zadań. Joga w doskonały sposób kształtuje u dzieci te właśnie zdolności. W trakcie zajęć do poszczególnych ćwiczeń i zabaw wraca się wielokrotnie, aby dziecko mogło je utrwalić, rozszerzyć i włączyć do swoich doświadczeń. Nieodzownymi elementami jogi są także ćwiczenia oddechowe oraz techniki relaksacyjne, które odpowiednio wprowadzone w młodszym wieku szkolnym pozwalają na regulacje emocji oraz lepsze radzenie sobie w sytuacjach stresowych. Poniżej mała fotorelacja z naszych ostatnich zajęć.