Lekturowy Pokaz Mody

Data: 11.04.2024 r., godz. 18.00    358
Sala gimnastyczna zamieniła się w scenę, na której na specjalnie przygotowanym czerwonym dywanie swoje umiejętności aktorskie mieli okazję zaprezentować uczniowie

Pokaz mody w szkole? A dlaczego nie! Zwłaszcza, że nie chodzi o zwykły pokaz a „Lekturowy Pokaz Mody” Pod takim hasłem 9 kwietnia uczniowie klas 4-8 realizowali projekt czytelniczy, którego inicjatorem była pani wicedyrektor Wioletta Majewska. W realizację projektu zaangażowani byli nauczyciele poloniści, wychowawcy, bibliotekarze i społeczność szkoły.

Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w scenę, na której na specjalnie przygotowanym czerwonym dywanie swoje umiejętności aktorskie mieli okazję zaprezentować uczniowie. Zadanie polegało na tym, aby szkolne lektury przedstawić w ciekawy i niebanalny sposób. Udało się to znakomicie! Uczniowie udowodnili, że mają wspaniałe pomysły na interpretację wybranych przez siebie utworów, co przejawiało się w kostiumach, jakie stworzyli, scenografii, jak i grze aktorskiej.

Dodatkową wisienką na torcie było to, że oprócz dobrej zabawy, był też element rywalizacji, gdyż po pokazach każda klasa musiała wyłonić trzy najciekawsze prezentacje.

To był niezwykły dzień, inny niż wszystkie. Dziękujemy Pani Dyrektor Agnieszce Jakubowskiej za umożliwienie nam spędzenia go w ciekawy sposób. Dziękujemy również nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów oraz Wam uczniowie za piękne występy.