Dzień Czekolady w świetlicy

Data: 22.04.2024 r., godz. 15.00    55
W naszej świetlicy odbyły się obchody "Najsłodszego Dnia" w roku, czyli Światowego Dnia Czekolady.

12 kwietnia w naszej świetlicy odbyły się obchody "Najsłodszego Dnia" w roku, czyli Światowego Dnia Czekolady. Od samego rana wszystko kręciło się wokół czekolady.

Dzieci zapoznały się z historią powstawania czekolady, dowiedziały się jakie są jej rodzaje, zobaczyły także,  jak wygląda drzewo kakaowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy przy piosence "Chocolate". Uczniowie klas drugich wykonali prace plastyczną "Czekoladowe serca" metodą wydzieranki - wykorzystując różne odcienie brązowego papieru.

Na zakończenie odbyła się degustacja różnych gatunków  czekolady. Dzień ten dostarczył wszystkim wiele radości i słodkości.

Tekst i foto: Ilona Lubaska