POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO

Data: 22.04.2024 r., godz. 16.00    148

W dniu 18 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się etap finałowy Powiatowego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. To już 7 edycja tego konkursu!

Celem konkursu  było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania nauką języka angielskiego oraz pobudzenie chęci czytania powieści i książek w tym międzynarodowym języku. Lekturą konkursową w tej edycji  była znana i uwielbiana przez dzieci, młodzież i dorosłych powieść angielskiego pisarza  C. Lewis’a pt. „Alice in Wonderland” . Aby uczestniczyć w finałowym etapie uczniowie przeszli przez sito wewnętrznej eliminacji pisemnej w macierzystej placówce, a  18 kwietnia 2024 r. do „ósemki” przybyli „najlepsi z najlepszych” . Wszyscy uczniowie (11 osób) zaprezentowali wysoki poziom językowy oraz doskonałą znajomość treści lektury, a sama rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze.

Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce - Barbara Skoczyńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie

2. miejsce - Łukasz Ostrowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie

3. miejsce - Sonia Miller z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nauce języka angielskiego!

Wręczenie dyplomów i nagród laureatom oraz wszystkim finalistom konkursu odbędzie się 23 maja 2024 r. o godzinie 10.00  w Naszej szkole.

Organizatorki konkursu:
Nauczycielki języka angielskiego
Dorota Ruszkowska
Katarzyna Grzybowska

P.S. Serdeczne dziękujemy również wszystkim nauczycielom, którzy pracowali w komisji konkursowej oraz uczniom klasy 4 d, którzy w strojach bohaterów „Alicji w Krainie Czarów” wzorowo prezentowali społeczność Naszej szkoły, witając przybyłych gości, tj. Michalinie, Fabianowi, Kamilowi, Aleksandrowi i Michałowi oraz Filipowi, który fotografował cały przebieg uroczystości, co możecie zobaczyć na zdjęciach. Brawa dla wszystkich! Byliście wspaniali!