Spotkania ze Strażą Miejską

Data: 24.04.2024 r., godz. 19.30    72
W marcu, w naszej szkole dla uczniów klas 0 – IV odbyły się spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej m. Legionowa.

Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom , jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie z klas pierwszych i drugich oraz oddziału przedszkolnego zasady te poznawały i utrwalały za pośrednictwem zabawy w Miasteczko: z ulicami, samochodami i sygnalizatorami świetlnymi. Jeżdżąc „samochodami” właściwie reagowały na zmieniające się światła. Spotkania ze Strażnikami Miejskimi pozwoliły również dzieciom poznać rodzaj i kolor umundurowania, charakterystyczne oznaczenia Straży Miejskiej. Podobnie uczniowie z klas III i IV miały możliwość utrwalenia wiadomości z zakresu zasad poruszania się po ulicy, jak również korzystania z roweru czy hulajnogi na drodze publicznej i ścieżce rowerowej. Na koniec od gości, uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe. Cenną wiedzę wykorzystamy w praktyce i każdy z nas bezpiecznie dotrze do celu. Czekamy na kolejne ciekawe spotkanie ze Strażnikami Miejskimi.