Niebieskie Igrzyska

Data: 07.05.2024 r., godz. 18.00    62
Niebieskie Igrzyska to forma obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, jakim jest kwiecień.

W tej akcji przez cały miesiąc brała udział nasza szkoła. Było to wydarzenie o charakterze sportowym i edukacyjnym. Uczniowie pracowali podczas warsztatów tematycznych, w czasie zajęć plastycznych, układali wzory i napisy w pracowni Laboratoria Przyszłości oraz sprawdzali swoje możliwości ruchowe podczas olimpiady sportowej – wszystko na niebiesko i w celu zdobywania wiedzy o osobach autystycznych. Dodatkowo innych cennych źródeł wiedzy o wzajemnym szacunku, zrozumieniu różnic między ludźmi oraz świadomości o istnienia zaburzenia jakim jest autyzm nie zabrakło na korytarzach szkolnych. Wszechobecne plakaty, banery i ozdoby zachęcały do zapoznania się z tym tematem. To był wartościowy czas.

Nauczyciele, którzy pomogli przy organizacji tego wydarzenia:

Karolina Świtaj

Donata Maciąg