Ogarnij Inżynierię - podsumowanie projektu w klasach 4a i 4b

Data: 03.07.2020 r., godz. 12.10    1187
Uczniowie klas 4a i 4b przez cały rok szkolny 2019/2020 brali udział w projekcje Ogarnij inżynierię jest to modułowy program, wykorzystujący założenia edukacji STEAM. Program łączy inżynierię oraz technologię druku 3D z wiedzą z podstawy programowej z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Zajęcia w naszej szkole prowadziły: p. Joanna Kosiorowska, p. Zofia Plechawska, p. Agnieszka Czarkowska, p. Aneta Bonat i p. Elżbieta Baczewska.

Ile waży powietrze? Czy wiatr jest szybki, czy silny? Co ma wspólnego ludzki włos z badaniem wilgotności powietrza? Jak instalowanie zielonych dachów na budynkach przyczynia się do oszczędzania energii? Na te i wiele więcej pytań odpowiedzieli sobie uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielami podczas lekcji z modułu Tajemnice zielonych dachów.