VI edycja programu „Od skutera do Harleya”

Data: 21.10.2019 r., godz. 15.00    720

Ruszyła kolejna już - VI edycja programu profilaktycznego „Od skutera do Harleya”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Warsaw Chapter Poland H.O.G. we współpracy z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy, Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Mazowieckim Kuratorium Oświaty w Warszawie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.
Celem programu jest edukacja i zwiększenie świadomości uczniów, ale także ich rodziców
i wszystkich uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem poruszania się jednośladami.
16 października 2019 r. odwiedzili nas przedstawiciele: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, klubu motocyklowego Harley Davidson – Warsaw Chapter Poland, Fundacji „Jednym Śladem", Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz ratownik medyczny.
Na podstawie prezentacji multimedialnej goście zaprezentowali, zgromadzonym na sali gimnastycznej uczniom, wiedzę z bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem jednośladów. Zwrócono uwagę młodzieży na odpowiednie przygotowanie się do udziału w ruchu drogowym, nie tylko na znajomość przepisów i umiejętność jazdy na rowerze, czy motorowerze, ale również na strój: kamizelka odblaskowa, kask. Swoim doświadczeniem podzielił się również ratownik medyczny.
Po spotkaniu uczniowie mieli okazję z bliska oglądać wspaniałe motory i zaspokoić ciekawość, zadając liczne pytania ich właścicielom.
Grupa kilkunastu uczniów przystąpiła do pisania testu sprawdzającego wiedzę z zakresu zasad ruchu drogowego. Największą ilość punktów otrzymała JULIA OMELANIUK uczennica klasy 8 e, która w listopadzie zmierzy się z innymi uczestnikami konkursu o główną wygraną – skuter.
Trzymamy kciuki!!!
To było wyjątkowe spotkanie, mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego, mając na uwadze, że każdy z nas jest współodpowiedzialny
za to, co dzieje się na drodze.
Joanna Kosiorowska