Międzynarodowy Projekt Czytelniczy„ Magiczna moc bajek”

Data: 18.10.2020 r., godz. 19.30    906
Świetlica szkolna od października 2020 do maja 2021roku realizuje Międzynarodowy Projekt Czytelniczy„ Magiczna moc bajek”, czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2020/2021.
„Bajka jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie do pokonania” Maria Molicka
Głównym celem Projektu jest:
-Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.
-Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.
-Przekazywanie za pośrednictwem Literatury wartości moralnych.
-Wyzwalanie pozytywnych emocji (radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa).
-Rozwijanie wyobraźni, koncentracji i uwagi, zdolności twórczego myślenia.
-Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka.
-Kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych.
-Przedstawienie dzieci z niepełnosprawnością jako wartościowych ludzi, którzy chcą się bawić, śmiać, uczestniczyć w życiu grupy.
Projekt będzie realizowany w terminie: październik 2020 - maj 2021.

Koordynator projektu: Iwona Witan
Iza Koczara