„Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi”

Data: 10.10.2019 r., godz. 18.00    981

1 października br. klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do miejscowości Wymysły. Na miejscu pierwszaki robiły dużo ciekawych rzeczy: piekły ciasto ze śliwkami według przepisu z piosenki, karmiły kury, kaczki, gęsi, koguty, indory i owce. Oprócz tego poznały naturalne konserwanty wykorzystywane do kiszenia i marynowania. Oczywiście wiedza teoretyczna została wykorzystana w praktyce.
Uczniowie ćwiczyli także obieranie i tarcie warzyw, a także szatkowali kapustę. Nie obyło się od zrobienia przetworów, które przywiezione zostały do klasy i postawione kąciku przyrodniczym.
Pobyt u Basi zakończył się pieczeniem kiełbasek w specjalnym rondlu i zabawami na świeżym powietrzu.
Po dwóch tygodniach, kiszone ogórki zostały wykorzystane do sałatki jarzynowej, którą uczniowie z wprawą Master Chef’a sporządzili w klasie.
Ligia Michalska