CHCĄ BYĆ JAK IGNACY

Data: 05.11.2020 r., godz. 20.00    119
Grupa uczniów z klas: 6a, 6b, 7b i 7c bierze udział w projekcie Być jak Ignacy. Tegoroczne hasło przewodnie akcji brzmi: „Nauka to przyszłość”.

Ogólnopolski program naukowy Być jak Ignacy jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest promowanie nauczania przez doświadczanie, w związku z czym pokazuje uczniom, że nauka nie wiąże się wyłącznie ze sprawdzianami i pracami domowymi, ale także może być przyjemnością. Nie bez powodu na patrona akcji został wybrany Ignacy Łukasiewicz – wynalazca lampy naftowej. Zapoznanie uczniów z faktami dotyczącymi życia tego polskiego naukowca ma zainspirować ich do podejmowania działań związanych z nauką. W ramach tego programu dzieci zdobędą wiedzę z zakresu energii, ekologii, transportu oraz technologii przyszłości.
Podczas spotkań Szkolnego Koła Przyrodniczego uczniowie z klas: 6a, 6b, 7b i 7c z wielkim zaangażowaniem wykonują zadania umieszczone na platformie internetowej Być jak Ignacy. Ostatnio dowiedzieli się, czym jest energia, skąd można ją czerpać oraz jak ją wykorzystywać. Obecnie zajmują się konstruowaniem modeli młyna i koła wodnego, które będą wytwarzać prąd.
Dzięki zadaniom wykonywanym w ramach tego programu naukowego uczniowie rozwijają wiedzę i umiejętności, a przy okazji walczą o nagrody dla siebie i szkoły. Życzymy tym młodym naukowcom wytrwałości w realizacji kolejnych doświadczeń przyrodniczych i powodzenia na dalszych etapach projektu. Mamy nadzieję, że akcja Być jak Ignacy zainspiruje ich do podejmowania kolejnych działań związanych z nauką i że już za kilka lat uczniowie legionowskiej szkoły podstawowej dołączą do grona wielkich polskich naukowców.