Dzień Niepodległości

Data: 11.11.2020 r., godz. 20.00    850
Krótki filmik, przygotowany przez uczniów naszej szkoły przypomni o tych, którzy z takim poświęceniem walczyli o wolność.
Wanda Chotomska
„Twój dom”

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze -
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.
I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli.
W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.

Codziennie tak wiele rzeczy wydarza się wokół nas. Jesteśmy zapędzeni, zagonieni, zajęci codziennymi obowiązkami. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach, związanych z pracą, szkołą i tym, co dzieje się w naszych rodzinach. Dobrze zatem, że w kalendarzu mamy święto 11 listopada, które pozwala na chwilę zatrzymać się i zadumać nad przeszłością. Trzeba przyznać, że karty historii naszego kraju przepełnione są raczej smutnymi wydarzeniami, dlatego tym bardziej należy celebrować te radosne. Do takich właśnie należy rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Niech ten krótki filmik, przygotowany przez uczniów naszej szkoły przypomni o tych, którzy z takim poświęceniem walczyli o wolność.

Film>>>