Wymiana pocztówkowa

Data: 22.11.2020 r., godz. 14.00    740
3 listopada nasza świetlica przystąpiła do „Wymiany pocztówkowej”
Akcja ma na celu zachęcanie dzieci do napisania pocztówki z pozdrowieniami ze swojego miasta i wysłania jej do wielu świetlic z różnych stron Polski, które biorą w niej udział. To także promocja miasta i szkoły, ponieważ po otrzymaniu pocztówki dzieci zaznaczają na mapie miejsce, z którego otrzymały pozdrowienia. Dodatkowo szukają ogólnych informacji o tym miejscu, o atrakcjach turystycznych czy krótkiej historii.
Na początku dzieci utrwaliły siebie informacje dotyczące prawidłowego pisania i adresowania listów oraz pocztówek. Przypomniały sobie: kim jest adresat i nadawca, po co jest znaczek pocztowy i jaką drogę przemierza pocztówka zanim dotrze pod wskazany adres.
W imieniu dzieci i swoim dziękuję Pani Annie Szwarczewskiej- Kierownikowi Referatu Kultury i Współpracy Urzędu Miasta Legionowa za zainteresowanie akcją i przekazanie naszej świetlicy pocztówek.
Zajęcia, tekst A. Pszczoła